Vaste en herhaalde kost

Hoofdmenu Eentje per keer 

Gebruik het stappenplan voor het oplossen van vraagstukken.

  1. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandflos}\\\text{ Bij aankoop van vier rolletjes tandflos krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 7.25 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een rolletje tandflos zonder korting.}\)
  2. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 2.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\)
  3. \(\text{ Mariam bestelt 14 (even dure) strips online en betaalt hiervoor 160.3 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 7 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de strips ?}\)
  4. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandflos}\\\text{ Bij aankoop van vier rolletjes tandflos krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 7.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een rolletje tandflos zonder korting.}\)
  5. \(\text{ Oumaima bestelt 10 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 113 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 3.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\)
  6. \(\text{ Lore bestelt 14 (even dure) boeken online en betaalt hiervoor 116.3 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de boeken ?}\)
  7. \(\text{ Noor en Chemse gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 35 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 240 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2915 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Noor en Chemse daar?}\)
  8. \(\text{ Laura en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 5165 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lina daar?}\)
  9. \(\text{ Lotte en Drieka gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 5805 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Lotte en Drieka daar?}\)
  10. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 1.5 euro korting en betaal je slechts 2.5 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\)
  11. \(\text{ Lotte en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 120 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2420 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Lotte en Lina daar?}\)
  12. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 3.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\)

Gebruik het stappenplan voor het oplossen van vraagstukken.

Verbetersleutel

  1. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandflos}\\\text{ Bij aankoop van vier rolletjes tandflos krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 7.25 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een rolletje tandflos zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandflos zonder korting} \\ \color{red}{ 4 . x - 0.75 = 7.25} \\ \Leftrightarrow 4 . x = 7.25 + 0.75 = 8 \\ \Leftrightarrow x = 2 \\ \text{De prijs van een rolletje tandflos zonder korting is 2 euro.}\)
  2. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 2.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandpasta zonder korting} \\ \color{red}{ 2 . x - 0.75 = 2.75} \\ \Leftrightarrow 2 . x = 2.75 + 0.75 = 3.5 \\ \Leftrightarrow x = 1.75 \\ \text{De prijs van een tube tandpasta zonder korting is 1.75 euro.}\)
  3. \(\text{ Mariam bestelt 14 (even dure) strips online en betaalt hiervoor 160.3 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 7 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de strips ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de strips} \\ \color{red}{ 14 . x + 7 = 160.3} \\ \Leftrightarrow 14 . x = 160.3 - 7 = 153.3 \\ \Leftrightarrow x = 10.95 \\ \text{De kostprijs is 10.95 euro.}\)
  4. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandflos}\\\text{ Bij aankoop van vier rolletjes tandflos krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 7.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een rolletje tandflos zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandflos zonder korting} \\ \color{red}{ 4 . x - 1.25 = 7.75} \\ \Leftrightarrow 4 . x = 7.75 + 1.25 = 9 \\ \Leftrightarrow x = 2.25 \\ \text{De prijs van een rolletje tandflos zonder korting is 2.25 euro.}\)
  5. \(\text{ Oumaima bestelt 10 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 113 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 3.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de smartphonehoesjes} \\ \color{red}{ 10 . x + 3.5 = 113} \\ \Leftrightarrow 10 . x = 113 - 3.5 = 109.5 \\ \Leftrightarrow x = 10.95 \\ \text{De kostprijs is 10.95 euro.}\)
  6. \(\text{ Lore bestelt 14 (even dure) boeken online en betaalt hiervoor 116.3 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de boeken ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de boeken} \\ \color{red}{ 14 . x + 5 = 116.3} \\ \Leftrightarrow 14 . x = 116.3 - 5 = 111.3 \\ \Leftrightarrow x = 7.95 \\ \text{De kostprijs is 7.95 euro.}\)
  7. \(\text{ Noor en Chemse gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 35 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 240 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2915 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Noor en Chemse daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 240 . x + 35 = 2915} \\ \Leftrightarrow 240 . x = 2915 - 35 = 2880 \\ \Leftrightarrow x = 12 \\ \text{Ze verbleven er 12 dagen.}\)
  8. \(\text{ Laura en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 5165 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lina daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 320 . x + 45 = 5165} \\ \Leftrightarrow 320 . x = 5165 - 45 = 5120 \\ \Leftrightarrow x = 16 \\ \text{Ze verbleven er 16 dagen.}\)
  9. \(\text{ Lotte en Drieka gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 5805 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Lotte en Drieka daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 320 . x + 45 = 5805} \\ \Leftrightarrow 320 . x = 5805 - 45 = 5760 \\ \Leftrightarrow x = 18 \\ \text{Ze verbleven er 18 dagen.}\)
  10. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 1.5 euro korting en betaal je slechts 2.5 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandpasta zonder korting} \\ \color{red}{ 2 . x - 1.5 = 2.5} \\ \Leftrightarrow 2 . x = 2.5 + 1.5 = 4 \\ \Leftrightarrow x = 2 \\ \text{De prijs van een tube tandpasta zonder korting is 2 euro.}\)
  11. \(\text{ Lotte en Lina gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 20 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 120 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 2420 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Lotte en Lina daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 120 . x + 20 = 2420} \\ \Leftrightarrow 120 . x = 2420 - 20 = 2400 \\ \Leftrightarrow x = 20 \\ \text{Ze verbleven er 20 dagen.}\)
  12. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 3.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandpasta zonder korting} \\ \color{red}{ 2 . x - 0.75 = 3.75} \\ \Leftrightarrow 2 . x = 3.75 + 0.75 = 4.5 \\ \Leftrightarrow x = 2.25 \\ \text{De prijs van een tube tandpasta zonder korting is 2.25 euro.}\)
Oefeningengenerator wiskundeoefeningen.be 2026-10-17 23:59:15
Een site van Busleyden Atheneum Mechelen