Vaste en herhaalde kost

Hoofdmenu Eentje per keer 

Gebruik het stappenplan voor het oplossen van vraagstukken.

  1. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van drie tubes tandpasta krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 3.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\)
  2. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op skittles}\\\text{ Bij aankoop van vier zakjes skittles krijg je 1.75 euro korting en betaal je slechts 9.25 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een zakje skittles zonder korting.}\)
  3. \(\text{ Lina bestelt 12 (even dure) strips online en betaalt hiervoor 124.4 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de strips ?}\)
  4. \(\text{ Kiara en Alysia gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 3645 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Kiara en Alysia daar?}\)
  5. \(\text{ Jitte en Laura gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 100 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 40 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 820 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Jitte en Laura daar?}\)
  6. \(\text{ Laura en Noor gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 180 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 20 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 560 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Noor daar?}\)
  7. \(\text{ Lore bestelt 12 (even dure) boeken online en betaalt hiervoor 113.9 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de boeken ?}\)
  8. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandflos}\\\text{ Bij aankoop van vijf rolletjes tandflos krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 13 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een rolletje tandflos zonder korting.}\)
  9. \(\text{ Laura en Lotte gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 35 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 1635 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lotte daar?}\)
  10. \(\text{ Laura bestelt 10 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 117 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 7.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\)
  11. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 1.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\)
  12. \(\text{ Alysia en Kiara gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 30 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 4030 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Alysia en Kiara daar?}\)

Gebruik het stappenplan voor het oplossen van vraagstukken.

Verbetersleutel

  1. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van drie tubes tandpasta krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 3.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandpasta zonder korting} \\ \color{red}{ 3 . x - 0.75 = 3.75} \\ \Leftrightarrow 3 . x = 3.75 + 0.75 = 4.5 \\ \Leftrightarrow x = 1.5 \\ \text{De prijs van een tube tandpasta zonder korting is 1.5 euro.}\)
  2. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op skittles}\\\text{ Bij aankoop van vier zakjes skittles krijg je 1.75 euro korting en betaal je slechts 9.25 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een zakje skittles zonder korting.}\\\text{x is de prijs van skittles zonder korting} \\ \color{red}{ 4 . x - 1.75 = 9.25} \\ \Leftrightarrow 4 . x = 9.25 + 1.75 = 11 \\ \Leftrightarrow x = 2.75 \\ \text{De prijs van een zakje skittles zonder korting is 2.75 euro.}\)
  3. \(\text{ Lina bestelt 12 (even dure) strips online en betaalt hiervoor 124.4 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de strips ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de strips} \\ \color{red}{ 12 . x + 5 = 124.4} \\ \Leftrightarrow 12 . x = 124.4 - 5 = 119.4 \\ \Leftrightarrow x = 9.95 \\ \text{De kostprijs is 9.95 euro.}\)
  4. \(\text{ Kiara en Alysia gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 45 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 3645 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Kiara en Alysia daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 200 . x + 45 = 3645} \\ \Leftrightarrow 200 . x = 3645 - 45 = 3600 \\ \Leftrightarrow x = 18 \\ \text{Ze verbleven er 18 dagen.}\)
  5. \(\text{ Jitte en Laura gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 100 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 40 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 820 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Jitte en Laura daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 40 . x + 100 = 820} \\ \Leftrightarrow 40 . x = 820 - 100 = 720 \\ \Leftrightarrow x = 18 \\ \text{Ze verbleven er 18 dagen.}\)
  6. \(\text{ Laura en Noor gaan samen op reis en reserveren een kampeerplaats}\\ \text{Voor de standplaats betalen ze eenmaal 180 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 20 euro betalen voor water en elektriciteit}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 560 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Noor daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 20 . x + 180 = 560} \\ \Leftrightarrow 20 . x = 560 - 180 = 380 \\ \Leftrightarrow x = 19 \\ \text{Ze verbleven er 19 dagen.}\)
  7. \(\text{ Lore bestelt 12 (even dure) boeken online en betaalt hiervoor 113.9 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 6.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de boeken ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de boeken} \\ \color{red}{ 12 . x + 6.5 = 113.9} \\ \Leftrightarrow 12 . x = 113.9 - 6.5 = 107.4 \\ \Leftrightarrow x = 8.95 \\ \text{De kostprijs is 8.95 euro.}\)
  8. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandflos}\\\text{ Bij aankoop van vijf rolletjes tandflos krijg je 0.75 euro korting en betaal je slechts 13 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een rolletje tandflos zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandflos zonder korting} \\ \color{red}{ 5 . x - 0.75 = 13} \\ \Leftrightarrow 5 . x = 13 + 0.75 = 13.75 \\ \Leftrightarrow x = 2.75 \\ \text{De prijs van een rolletje tandflos zonder korting is 2.75 euro.}\)
  9. \(\text{ Laura en Lotte gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 35 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 320 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 1635 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Laura en Lotte daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 320 . x + 35 = 1635} \\ \Leftrightarrow 320 . x = 1635 - 35 = 1600 \\ \Leftrightarrow x = 5 \\ \text{Ze verbleven er 5 dagen.}\)
  10. \(\text{ Laura bestelt 10 (even dure) smartphonehoesjes online en betaalt hiervoor 117 euro.}\\ \text{De verzendingskosten van 7.5 euro zijn inbegrepen.} \\ \text{Hoeveel kost een van de smartphonehoesjes ?}\\\text{x is de kostprijs voor slechts een van de smartphonehoesjes} \\ \color{red}{ 10 . x + 7.5 = 117} \\ \Leftrightarrow 10 . x = 117 - 7.5 = 109.5 \\ \Leftrightarrow x = 10.95 \\ \text{De kostprijs is 10.95 euro.}\)
  11. \(\text{ In de supermarkt krijgt je korting op tandpasta}\\\text{ Bij aankoop van twee tubes tandpasta krijg je 1.25 euro korting en betaal je slechts 1.75 euro.} \\\text{ Bereken de prijs van een tube tandpasta zonder korting.}\\\text{x is de prijs van tandpasta zonder korting} \\ \color{red}{ 2 . x - 1.25 = 1.75} \\ \Leftrightarrow 2 . x = 1.75 + 1.25 = 3 \\ \Leftrightarrow x = 1.5 \\ \text{De prijs van een tube tandpasta zonder korting is 1.5 euro.}\)
  12. \(\text{ Alysia en Kiara gaan samen op reis en reserveren een hotelkamer}\\ \text{Voor het zwembad betalen ze eenmaal 30 euro.} \\ \text{Per dag moeten ze ook 200 euro betalen voor het verblijf en de maaltijden}\\ \text{Bij hun vertrek betaalden ze 4030 euro.}\\ \text{Hoeveel dagen verbleven Alysia en Kiara daar?}\\\text{x is het aantal dagen} \\ \color{red}{ 200 . x + 30 = 4030} \\ \Leftrightarrow 200 . x = 4030 - 30 = 4000 \\ \Leftrightarrow x = 20 \\ \text{Ze verbleven er 20 dagen.}\)
Oefeningengenerator wiskundeoefeningen.be 2025-07-31 10:52:52
Een site van Busleyden Atheneum Mechelen